Search in:

SteamOS – system operacyjny od Valve

SteamOS

Valve jest producentem programu Steam. Wszyscy na pewno wiedzą co to jest Steam więc nie będę tego wyjaśniał. Platforma Steam była początkowo dostępna tylko dla systemu Windows. Od niedawna Valve zaczął produkować gry również dla systemu Linux, a dokładnie dystrybucji opartych na Debianie. SteamOS jest systemem opartym na Linuksie. Valve dokładnie nie podaje jaka to dystrybucja Linuksa, ale można się domyślać, że jest na bazie Debiana albo Ubuntu. Jak na razie nie jest znany interfejs systemu SteamOS, ale wiadomo, że będzie podobny do interfejsu programu Steam.

Tysiące gier, miliony użytkowników – dokładnie to, co kochasz w Steam. Wszystko to wkrótce będzie dostępne jako darmowy system operacyjny zaprojektowany dla telewizora i pokoju dziennego.

Jeżeli dokładnie przyjrzeć się oficjalnemu klientowi Steam to już można się domyślać jak będzie wyglądał interfejs SteamOS.

Pulpit SteamOS

Prawdopodobnie tak będzie wyglądał pulpit SteamOS

Tak jak było wspomniane SteamOS jest zoptymalizowany pod telewizory. Bardzo ciekawą funkcją w tym systemie będzie możliwość strumieniowania rozgrywki z komputera, na którym najczęściej gramy na maszynę z systemem SteamOS. System SteamOS będzie do pobrania całkowicie za darmo ze strony Steam.

Add Radosław Kierznowski on Google +

Przeczytaj poprzedni wpis:
bf
Historia o Battlefield:1942

Czas na historię o wojnie wszyscy gotowi Baczność ! Kapitan Kowalski idzie przechodzi dalej i każdy salutuje brawo wyszkoleni żołnierze...

Zamknij